GEST BEFORE BABEL

Duminică, 3 iunie

 

19:00 - Sala Mare, Salonul nr. 6, după A.P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra, România; 2h 15 min (fără pauză)

 

PROGRAM BABEL 2018

 

Luni, 4 iunie

18:00 - Sala Mare , Carmen, după Prosper Mérimée, regia: Suren Shahverdyan, Teatrul Tony Bulandra, România; 1h

21:00 - Sala Mare, In Transit (În tranzit), regia: Aditi Venkateshwaran, IAPAR, India;

                55 min.

 

Marți, 5 iunie

18:00 - Sala Mare, La Magnifica Illusione (Magnifica Iluzie), regia: Andrea Paolucci,

                 Teatro dell'Argine, Italia; 1h

22:00 - Sala Mare, Perhaps, Perhaps... Quizas (Poate... poate), regia: Gabriela Muñoz,

                 Mexic; 1h

22:00 - Piața Prefecturii, Eunika in Circus Land (Eunika în Țara Circului), după Alice

                 în Țara Minunilor, Scena Kalejdoskop, Polonia; 1h

22:30            - Casa Sindicatelor,  Regele Lear, regia: Dumitru Acriș, Kurgan Teatr, Rusia; 2h 20min.    

                (cu pauză)

 

Miercuri, 6 iunie

18:00 - Sala Mare, Aeterna, regia: Claire Heggen - Elsa Marquet Lienhart, Théâtre du

                 Mouvement, Franța; 55 min.

19:15 - Sala Studio, Only Bones v1.0 (Fără oase), regia: Thomas Monckton, Kallo Collective,

                Finlanda; 45 min.

20:00 - Piața Prefecturii, Vernissage of the Living Sculptures (Vernisajul Sculpturilor

                Vii); Scena Kalejdoskop, Polonia; 1h

 

 

 

 

20:30 - Casa Sindicatelor, À Nos Fantômes (Fantomelor noastre), regia: Tom Boccara, Cie

                 Menteuses, Belgia; 50 min.

22:00 - Sala Mare, Battle of Love (Războiul dragostei), regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN,

                 Algeria; 1h

 

Joi, 7 iunie

18:00 - Sala Mare, COUNTERBODY (O posibilă percepție a materiei instabile), regia și

                coregrafia: Simona Deaconescu, Tangaj Dance, România; 45 min.

19:30 - Casa Sindicatelor, Uniforme, regia: Sabina Scarlat, Compagnie Garage 29, Belgia;

                50 min.

20:30 - Muzeul de Istorie, Bring your own SSIP, Havoka Project, regia: Byungwook Jang,

                Coreea de Sud;

21:00 - Curtea Domnească, Richard III, regia: Kolbrun Bjort Sigfusdottir, Brite Theatre,

                 UK/Islanda; 1h

22:00 - Sala Mare, 1969: A space Odyssey? Oddity! (1969: Odisee spațială?

                Ciudățenie!), regia: Yu Murai, KPR Theatre, Japonia;

 

Vineri, 8 iunie

17:00 - Muzeul de Istorie, Hamlet-Mousetrap (Cursa de șoareci), Karagandy region Kazakh

                drama theatre named after S.Seyfullin, Kazahstan; 1h

18:00 - Sala Mare, Bertrand`s Toys (Jucăriile lui Bertrand), regia: Dmitri Aryupin,

                 BlackSKYwhite, Rusia; 1h

20:00 - Platoul Prefecturii, Jumpin’ Around (Țopăind), Django Guerzoni, Italia; 1h

22:00 - Sala Mare, Colecționarul, regia: Hugo Wolff, Casa de Cultură a Studenților

                Sibiu/Compania de Teatru-Dans Microbis, România; 1h

 

Sâmbătă, 9 iunie

17:00 - Muzeul de Istorie, Da alma à barca do inferno (De la suflet la barca iadului),

                 regia: João Mota, Comuna Teatro Pesquisa, Portugalia;

19:00 - Sala Mare, Antigona, regia: Mc Ranin, Teatrul Al. Davila, România; 1h 20 min.

20:00 - Platoul Prefecturii, Jumpin’ Around (Țopăind) Django Guerzoni, Italia; 1h

 

 

 

20:30 - Clubul Studenților, Requiem for Antigone (Recviem pentru Antigona), Tot Value

                 Theatre, Coreea de Sud; 1h 10 min.

22:00 - Sala Studio, Plex, după texte de Eric Bogosian, Teatrul Municipal Baia Mare;

                1h 15 min

22:30 - Parcul Chindia, Othello, după William Shakespeare, regia: Suren Shahverdyan, Teatrul

                Tony Bulandra; 2h (cu pauză de 10 min.)

 

Duminică, 10 iunie

18:00 - Sala Mare, To_R (Pomană), regia: Frenák Pál, Teatrul Studio M & Compagnie Pal Frenak, România; 50 min.

19:30 - Muzeul de Istorie, Bring your own SSIP, Havoka Project, regia: Byu ngwook Jang,

                Coreea de Sud;

20:00 - Platoul Prefecturii, Jumpin’ Around (Țopăind), Django Guerzoni, Italia; 1h

21:00 - Sala Mare, The hour we knew nothing of each other (Ora în care nu știam

    nimic unul despre altul), regia: Mladen Materić, Teatrul Național al Republicii   

    Srpska, Bosnia-Herțegovina; 1h 35 min.

22:00 - Curtea Domnească, Macbeth, după William Shakespeare, Divadlo Kontra, Slovacia; 1h

Recomanda articolul
  • gplus
  • pinterest

Despre autor

Vali Nitu

Vali Nitu

Doctor in management cu teza REENGINEERING IN MEDIA ROMÂNEASCĂ

Comentarii

Nu sunt comentarii. Adauga tu primul comentariu folosind formularul de mai jos.

Adauga un comentariu